Посилено відповідальність чиновників за законність будівництва — ДАБІ Previous item Долги украинцев за... Next item Аудит в КГГА выявил...

Посилено відповідальність чиновників за законність будівництва — ДАБІ

У Державній архітектурно-будівельній інспекції пояснили, як новий закон змінює правила гри для забудовників.

Закон №1817-VIII, підписаний президентом Петром Порошенком, підвищує відповідальність органів держархбудконтролю за надані забудовнику дозвільні документи. Про це повідомив глава Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев, повідомляє Цензор.

За його словами, раніше недобросовісні забудовники, використовуючи прогалини в законодавстві, свідомо занижували категорію складності. Таким чином вони могли будувати об’єкти за спрощеним декларативним принципом. При цьому посадові особи органів держархбудконтролю, реєструючи декларативні документи, зобов’язані були перевіряти тільки повноту зазначених даних, а не їхній зміст. Відповідно порушення нерідко виявлялися вже на етапі закінченого будівництва. З прийняттям змін до містобудівного законодавства ситуація докорінно змінюється.

«Дозвіл на будівництво житлових комплексів, багатоповерхівок, торгово-розважальних комплексів буде видаватися тільки після перевірки повного пакета документів. А проходження будівельної експертизи унеможливить прагнення деяких забудовників заощадити на якості та безпеці забудов. Кінцевий інвестор отримає зрештою чітке розуміння, що і девін купує і як це законно», — зазначив Кудрявцев.

Тепер якщо забудовник вносить зміни в проект, добудовує паркінг або прибирає раніше заявлений дитячий майданчик, він повинен повідомити про це протягом трьох днів. Інакше будівельні роботи призупиняються до з’ясування законності таких змін.

Крім того, новий закон підвищує штрафні санкції для порушників містобудівного законодавства. «За деякими позиціями штрафи збільшені в чотири рази, що повинно стимулювати забудовників працювати чесно», — наголосив Кудрявцев.

Источник: ua.korrespondent.net

Источник

Еще недвижимость

новострои for продажа
96 м²3
175 м²43
новострои for продажа
235 м²5
Подписаться на обновления
О НАС
Наша Днепропетровская компания АН КАСКАД, предоставляет широкий спектр риэлтерских услуг по работе с недвижимостью: аренда квартиркупить квартиру на первичном и вторичном рынках, а так же поможет купить земельный участок недорого по конкурентным ценам.
Присоединяйтесь