Місто на Львівщині заощаджуватиме 75% електроенергії завдяки переходу на «розумне» зовнішнє LED-освітлення Previous item Складирование... Next item Введение абонплаты за газ...

Місто на Львівщині заощаджуватиме 75% електроенергії завдяки переходу на «розумне» зовнішнє LED-освітлення

У місті Самбір Львівської області замінять старі вуличні ліхтарі на нові енергоощадні LED-світильники.

Реконструкцію вуличного освітлення проводять за кошти Європейського Союзу у рамках проекту «Муніципальні партнерства для покращення енергоефективності у Самборі та Жовкві», який став переможцем конкурсу Програми ЄС «Демонстраційні проекти Угоди мерів» (COM- DEP), передає Львівська Пошта. 

Новими енергоефективними світильниками будуть освітлені 24 вулиці — спеціально створена комісія обрала здебільшого на околицях Самбора. Проект також передбачає оновлення мереж та обладнання, а також впровадження системи моніторингу та управління зовнішнім освітленням.

Як зазначають у Фонді «Східна Європа», наразі у місті замінено 600 з понад 750 запланованих ліхтарів на LED-світильники та триває заміна понад 25 км електричної мережі на лінію із самоутримним ізольованим проводом. Також два з десяти щитів живлення вуличних ліхтарів замінено на шафи управління зовнішнім освітленням.

У планах також впровадження системи моніторингу та управління технологічними об’єктами міського освітлення і виконання декоративного підсвічування семи об’єктів архітектури міста.

Роботи з монтажу обладнання фінансуються міською радою, а кошти на його закупівлю надано Європейським Союзом у рамках програми CoM-DeP. Важливий для області проект співфінансує також і Львівська облрада у сумі 0,5 млн грн.

З нинішнім тарифом на електроенергію для зовнішнього освітлення розрахункова економія бюджетних коштів становитиме близько 1 мільйона гривень на рік. Заощаджені кошти можуть витрачатися для покращення освітлення на інших вулицях, кажуть ініціатори проекту.

Як зазначає керівник команди підтримки Com-DeP Ян Ваандерс, реалізація проекту дозволить місту заощадити 75% електроенергії у системі зовнішнього освітлення. «Наразі ми робимо демонстраційні витрати, аби показати як муніципалітет може скоротити витрати на електроенергію, — пояснює фахівець. — Бюджет проекту становить 8 млн гривень».

Як зазначає президент Фонду «Східна Європа» Віктор Лях, проект реконструкції вуличного освітлення має три складові — економічну, екологічну та соціально-освітню.

«По-перше, місто економить гроші бюджету, по-друге — зменшує кількість викидів вуглецю у повітря, по-третє, містяни почувають себе більш комфортно та у більшій безпеці, — пояснює фахівець. — Цей приклад Самбора має стати прикладом для жителів: якщо місто економить, то і я у своїй родині буду заощаджувати та робити акцент на енергозбереженні».

Источник: ecotown.com.ua

Источник

Еще недвижимость

новострои for продажа
96 м²3
175 м²43
новострои for продажа
235 м²5
Подписаться на обновления
О НАС
Наша Днепропетровская компания АН КАСКАД, предоставляет широкий спектр риэлтерских услуг по работе с недвижимостью: аренда квартиркупить квартиру на первичном и вторичном рынках, а так же поможет купить земельный участок недорого по конкурентным ценам.
Присоединяйтесь